A A A
 

Firma Auto Gaz Holandia - Działalność firmy zapoczątkowana w 1983 roku. Firmy która

zajmowała się kompleksowym  odrestaurowywaniem pojazdów zabytkowych.

 

 

  W roku 1993 profil działalności został zmieniony na zabudowę pojazdów w ówczesne systemy instalacji gazowych czyli systemy pierwszej i drugiej generacji przeważnie proferowane były systemy producentów włoskich jak BRC, Bedini, Landi, Stefanelli, Tartarini, Marini i szereg innych.

 

 

 

  Lecz na rynku wtórnym zaczęły się także pojawiać systemy producentów Holenderskich  - Systemy których jakość i zaawansowanie  techniczne  było nieporównywalne z systemami  istniejącymi.  Firmy takie jak  KOLTEC - Necam  -  Vialle i Prins konsekwentnie utrzymywały wysoką jakość produktów pod względem technicznym i technologicznym  co skłoniło firmę Auto Gaz Holandia do zajęcia właściwego stanowiska co do współpracy  i dystrybucji  produktów  tych firm. 

 

Coraz większa ilość pojazdów z instalacjami holenderskimi zaczęła się pojawiać na Polskim runku motoryzacyjnym. Firma KOLTEC - Necam która oferowała systemy dedykowane do  znacznej ilości marek pojazdów

System Vialle  -  wtrysk gazu fazy ciekłej także jako dedykowany system fabryczny  dość osobliwie zajął miejsce w hierarchii  pojazdów z instalacją LPG i do dnia dzisiejszego cieszy się swoją niezawodnością .

 

W roku 2005 na rynku LPG pojawil się system JTG firmy ICOM z Cisterna di Latina Włochy system oparty na własnych wrtościach i pomysłach właściciela firmy Pana  Luciano Cippitani który opracował system ciekłego wtrysku gazu do silnika, system został pozytywnie zaakceptowany w wdrożony do dystrybucji. Nowości wykorzystane w systemie nie mają miejsca w systemach instalacji konkurencyjnych, co świadczy o właściwym i konsekwentnym rozwoju kierunku firmy ICOM

 

W roku 2007 na rynku pojawił się system JTG HP - system do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

 

Firma  Auto Gaz Holandia jest także dystrybutorem systemu GFI  dawniej Teleflex GFi.

Jest także dystrybutorem kompletów i komponentów LPG do systemu IMPCO.

Współpraca z firmą MotorSistem jako  bezpośrednim dostwcą samochodowych środków chemicznych używanych do obsługi systemów LPG / Etyliny i Diesel jest uzupełnieniem dotychczasowej działalności w dziedzinie montażu,serwisu i obsługi systemów LPG.

 

Stosowne uprawnienia i certyfikaty pozwalają na godną  reprezentację  wspomnianych  firm które swoją jakością i niezawodnością produktu zaspakajają potrzeby polskiego i wschodnio europejskiego rynku.

 

Firma od roku 2006 bierze  udział w corocznych  międzynarodowych Targach Gas Show w Warszawie gdzie w ofercie prezentuje wysokiej  jakości produkty wspomnianych producentów.